single post
GIDA ÜRETİM TESİSLERİ /

Gıda işletmelerinde ugulanan dezenfeksiyonun amacı, mikroorganizma sayısının gıdayı bozabilecek veya tüketicinin sağlığını etkileyecek düzeyin altına indirilmesidir. Bu nedenle, bulaşık mikroorganizmaların ortamdan uzaklaştırılması, üremelerin önlenmesi…

Gıda işletmelerinde ugulanan dezenfeksiyonun amacı, mikroorganizma sayısının gıdayı bozabilecek veya tüketicinin sağlığını etkileyecek düzeyin altına indirilmesidir. Bu nedenle, bulaşık mikroorganizmaların ortamdan uzaklaştırılması, üremelerin önlenmesi ve yeniden bulaşmalarının engellenmesi gerekmektedir. Etkin bir dezenfeksiyon, dezenfektan kullanımı ile sağlanabilir.

Gıda fabrikalarında en sık rastlanan ve gıda kaynaklı hastalıklara yol açan mikroorganizmaların başnda esherichia coli, enteroccous faecalis, staphylococcus aureus, enterobater aerogenes, bacillus ve pseudomonas aeruginosa gelmektedir.PULIREX-OXY gıda ile temas eden tüm yüzeylerde güven ile uygulanır

-  Meyve, sebze sektöründe konserve ve salça fabrikalarında,

- Et ve b alık işleme tesisleri balık çiftliklerinde,

- Makarna ve unlu mamül üretim tesisleri, ekmek fabrikalarında

- Hazır yiyecek ve dondurulmuş gıda üretim tesisleri, ekmek fabrikalarında

- Ambalaj sektöründe paketleme ünitelerinde,

- Yemeklik yağ ve margarin üretim tesislerinde,

- Çikolata ve şekerleme tesislerinde;


Tüm su sistemlerinin dezenfeksiyonunda; Üretim alanlarında ve boru hatlarında oluşpan biyofilme karşı etkilidir ve sürekli kullanım durumunda tekrar oluşumu önler. Biyofilm, canlı veya cansız bir yüzeye yapışarak kendi ürettikleri polimerik yapıda jelsi bir tabaka içinde yaşayan mikroorganizmaların oluşturduğu topluluk olarak tanımlanabilir. Biyofilm, su ile teması bulunan tüm yüzeylerde gelişebilir. Yüzeye sıkıca yapışır ve uzaklaştırılması zordur.

Alet ekipman dezenfeksiyonunda; Alet ve ekipmanlar temas ettikleri materyallerde bulunan mikroorganizmalarla kontamine olurlar. Bu nedenle düzenli olarak dezenfekte edilmelidirler. PULIREX-OXY sprey ve daldırma yöntemleri ile mükemmel dezenfeksiyon sağlar.

Yer yüzey dezenfeksiyonunda ; Ortam dezenfeksiyonunda, zararlı bakteri ve mikroorganizmaların oluşumunu azaltmak ve tamamen ortadan kaldırmak amacıyla PULIREX-OXY kullanılır. Hammadde ve ürün depoları üretim alanları gibi birimlerde üretim veya işleme sırasında kirlenen yüzeylerde PULIREX-OXY ile temizlik ve etkin bir dezenfeksiyon sağlanır.

Hava dezenfeksiyonunda; Üretim tesislerindeki hava dezenfekte edilerek gıdaların bozulmasının önüne geçilebilir. Gıda işletmelerinde sadece yüzeylerin temiz olması yeterli değildir ve üretim sahası içindeki hava temizlenmelidir. PULIREX-OXY ile CIP sisteminde ektin bir dezenfeksiyon sağlanır.

Şişeleme ve Ambalajlama ünitelerinde; Mamul ürünlerin hijyenik bir şekilde paketlenmesi ve şişelenmesi raf ömrü açısından önemlidir. Bu işlemlerin yapıldığı ortamda ve ambalaj malzemelerinin dezenfekte edilmesinde PULIREX-OXY kullanılır.

Soğuk hava ve normal depo dezenfeksiyonunda, Taşıma araçlarının dezenfeksiyonunda ve Ayak paspası dezenfeksiyonunda kullanılır.


DİĞER
icme-suyu-endustrisi

İÇME SUYU ENDÜSTRİSİ

Ürünlerimizin İçme Suyu Endüstrisinde Kullanım Alanları    - Şişe ve damacanaların dezenfeksiyonunda,    - Her türlü su deposunun dezenfeksiyonunda,    - Filtrelerin, dolum makinelerinin dezenfeksiyonunda,    - Depoların dezenfeksiyonunda,    - Alet ve ekipman dezenfeksiyonundaPULIREX-OXY güvenle kullanılabilir.

hayvancilik-endustrisi-kanatli-hayvan

HAYVANCILIK ENDÜSTRİSİ KANATLI HAYVAN

KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KESİMHANE ZNS Kimya endüstriyel hijyen alanında lider olmayı amaçlayan, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerde ve kesimhanelerde optimum fiyat-performans oranına sahip ürünlerimizle ve sıkı iş birliği yaptığımız müşterilerimizle, çevre ve insan sağlığına önem vererek kaliteyi hedefliyoruz.Gıda hammaddesinin işletmeye girmesinden başlayarak son ürün elde edilmesi aşamasına kadar olan üretim zincirinde, ürüne çeşitli kaynaklardan…