single post
HAYVANCILIK ENDÜSTRİSİ KANATLI HAYVAN /

KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KESİMHANE ZNS Kimya endüstriyel hijyen alanında lider olmayı amaçlayan, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerde ve kesimhanelerde optimum fiyat-performans oranına sahip ürünlerimizle ve sıkı iş birliği…

KANATLI HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE KESİMHANE

 

ZNS Kimya endüstriyel hijyen alanında lider olmayı amaçlayan, kanatlı hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerde ve kesimhanelerde optimum fiyat-performans oranına sahip ürünlerimizle ve sıkı iş birliği yaptığımız müşterilerimizle, çevre ve insan sağlığına önem vererek kaliteyi hedefliyoruz.


Gıda hammaddesinin işletmeye girmesinden başlayarak son ürün elde edilmesi aşamasına kadar olan üretim zincirinde, ürüne çeşitli kaynaklardan mikroorganizma kontaminasyonu söz konusudur.

 

Mikroorganizmalar gıdalara toprak, hava, su, gıda işçileri, insan ve hayvanların barsak sistemleri, gıda işletmelerinde kullanılan hammadde, çeşitli alet-ekipman ve kaplar, artık ve atıklar ile hammadde, ara ürün veya son ürünün temas ettiği her türlü yüzeyden bulaşabilmektedir.

 

Tavuklarda mikrobiyal kontaminasyon kuluçka döneminde başlamaktadır. Kuluçka ve yetişme döneminde kümes ve kümes ortamı, su, yem, çevrede bulunabilecek çeşitli hayvanlar ve insan bir çok bozulma etmeni ve patojen mikroorganizma için önemli kontaminasyon kaynaklarıdır.
Tavuk işletmelerine getirilen canlı tavukların taşıdıkları mikrobiyal yük, işleme prosesleri boyunca tavuk karkaslarında görülebilecek kontaminasyon düzeylerini önemli ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle proses sırasında kontaminasyonların en aza indirilmesi ile sağlıklı ve raf ömrü uzun bir son ürün elde edilmesinde, tavukların yetiştirilme/kuluçka yerlerindeki koşullar ve kontaminasyon düzeyi, en az kesimhane ve işletme koşulları kadar önem taşımaktadır. Bu sebeple dezenfeksiyon önemli faktörlerden birisidir.*


Hayvancılıkta kullanılan içme suyu kaliteli olmalıdır. Su kalitesindeki değişim hayvanların sağlığını, yumurta üretimini, et ve yumurta kalitesini etkiler. Hayvanlardan optimum yararı sağlamak için yüksek kalitede suya gereksinim vardır ve bu ancak etkin bir dezenfektan ile mümkündür. Üretim alanlarında, özellikle yaz aylarında sıcaklık ve nemden ötürü bakteriler ve virüslerin üremesi için iyi bir ortam oluşur. Bakteriyel kontaminasyonu temizlemek için de en iyi ve kesin çözüm biyosidal dezenfektan kullanımıdır.


DEZENFEKTAN KULLANIM ALANLARI


• Broiler hindi ve yumurtacı tavuk kümesleri,
• Kuluçkahanelerde,
• Kesimhanelerde;
• Kümeslerin dezenfeksiyonu
• Kümes su sistemleri dezenfeksiyonu
• Su depoları ve borularının temizlik ve dezenfeksiyonu (Biyofilm temizliği)
• Boş barınakların temizliği
• Dolu barınakların temizliği
• Taban, tavan, duvar gibi yüzeylerin dezenfeksiyonu
• Üretim ve işlemede kullanılan alet ve ekipmanların dezenfeksiyonu
• Yem depoları ve yemliklerin dezenfeksiyonu
• Bulaşıcı hastalıklara karşı ortam ve hava dezenfeksiyonu
• Nakil araçlarının ve malzemelerinin dezenfeksiyonu

 

Ülkemizde dezenfektan kullanımı, gittikçe artmaktadır. Bu dezenfektanların doğru şekilde kullanılmaması sonucu çevre kirliliği artacak ve maliyetleri de çok yükseltecektir. Bunu önlemek amacıyla dezenfektanların özelliklerini, etkilerini ve doğru kullanımlarını öğrenmek gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen uzmanlarımızla iletişime geçiniz.

DİĞER
icme-suyu-endustrisi

İÇME SUYU ENDÜSTRİSİ

Ürünlerimizin İçme Suyu Endüstrisinde Kullanım Alanları    - Şişe ve damacanaların dezenfeksiyonunda,    - Her türlü su deposunun dezenfeksiyonunda,    - Filtrelerin, dolum makinelerinin dezenfeksiyonunda,    - Depoların dezenfeksiyonunda,    - Alet ve ekipman dezenfeksiyonundaPULIREX-OXY güvenle kullanılabilir.

gida-endustrisi

GIDA ENDÜSTRİSİ

GIDA İŞLETMELERİNDE DEZENFEKTAN KULLANIMI ZNS Kimya endüstriyel hijyen alanında lider olmayı amaçlayan, gıda ürünleri üreten sanayi çevrelerinde optimum fiyat-performans oranına sahip ürünlerimizle ve sıkı iş birliği yaptığımız müşterilerimizle, çevre ve insan sağlığına önem vererek kaliteyi hedefliyoruz.Gıda güvenliği 5179 sayılı yasada “gıdalarda olabilecek fiziksel, biyolojik, kimyasal ve her türlü zararların bertaraf edilmesi için alınan tedbirler bütünü" olarak…